29 Niedziela zwykła – 17.10.2021 r.

1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. O godz. 15.30 – nabożeństwo różańcowe, a o 16.00 – msza święta popołudniowa.
  2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii siostry Klawerianki, które przybliżą nam sprawy misyjne i naszą chrześcijańską odpowiedzialność za głoszenie Ewangelii Chrystusowej i rozszerzanie Królestwa Bożego w dzisiejszym świecie. Można również u sióstr złożyć ofiarę na misje i zakupić różne artykuły związane z misjami.
  3. Jutro – święto św. Łukasza, ewangelisty. Św. Łukasz jest patronem służby zdrowia. W tym trudnym czasie pandemii módlmy się za wszystkich pracowników służby zdrowia o Bożą pomoc w ich trudnej i odpowiedzialnej pracy.
  4. We wtorek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.
  5. W środę – Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa oraz patrona naszej parafii. W naszym kościele msze święte ku czci św. Jana Kantego będą o godz. 7.00 i 17.00 oraz msza święta dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Liszkach o godz. 9.00.
  6. W czwartek w ramach nabożeństwa różańcowego będzie wieczór misyjny.
  7. W piątek – Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego.
  8. W następną niedzielę będziemy przeżywać zewnętrzną uroczystość odpustową ku czci patrona naszej parafii – św. Jana Kantego. Uroczysta msza święta z procesją Eucharystyczną wokół kościoła będzie o godz. 11.30. Tę mszę świętą odprawi i wygłosi kazanie odpustowe Ks. Paweł Głowacz, były wikariusz naszej parafii. Zachęcamy do licznego udziału w tej mszy świętej. Zapraszamy Służbę Liturgiczną, asysty procesyjne oraz strażaków OSP. Przy okazji odpustu Panie z Róż Żywego Różańca będą sprzedawać ciasto domowe. Dochód z tej sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dla chorego dziecka.
  9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w dni powszednie łącznie ze mszą świętą o godz. 17.00.
  10. Przypominam, że w zakrystii można już składać ofiary na wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

Niech Matka Boża Różańcowa wyprasza dla nas
i naszych rodzin obfitość łask Bożych

W związku z trwającą epidemią koronawirusa przypominamy najważniejsze zasady dla uczestniczących we mszach świętych
  1. Wszystkich obecnych na mszy świętej obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Maseczki można zdjąć na czas przyjmowania Komunii świętej.
  2. Według rozporządzenia księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Komunię świętą można przyjmować w sposób tradycyjny – do ust, lub można przyjmować „na rękę”. Należy to jednak czynić z wielką pobożnością i wiarą. Przypominamy, że należy położyć jedną dłoń na drugiej, tworząc „tron” dla Pana Jezusa, a po otrzymaniu Komunii świętej w obecności kapłana dwoma palcami włożyć Ją sobie do ust. Nie należy „zlizywać” Hostii świętej z dłoni co jest niehigieniczne i niezgodne z przepisami kościelnymi.
  3. Nie wolno z Komunią świętą w ręce odchodzić do ławki lub przemieszczać się w inne miejsce w kościele lub wychodzić na zewnątrz kościoła. Ręce do przyjęcia Komunii świętej należy unieść tak, aby dla kapłana lub szafarza był wyraźny znak takiego przyjęcia Pana Jezusa.
  4. Osoby, które obawiają się zarażenia podczas przyjmowania Komunii świętej na rękę po innych, którzy przyjmowali Ją do ust, niech przychodzą do Komunii świętej do balustrady przed ołtarzem. Wówczas otrzymają Komunię świętą jako pierwsi.
  5. Osoby zajmujące dalsze miejsca w kościele otrzymują Komunię świętą w kolejności Jej udzielania wzdłuż naw bocznych i nawy środkowej kościoła.
  6. Wszystkich prosimy o gorącą modlitwę o oddalenie epidemii. W tej intencji podczas dzisiejszej adoracji będziemy śpiewać Suplikacje, prosząc o Boże Miłosierdzie.